کاتالیست واحدهای پلی اتیلن پتروشیمی بندر امام بومی سازی شد

به گزارش وبلاگ شادمهر، کاتالیست مصرفی واحد پلی اتیلن سبک پتروشیمی بندرامام که پیش از این در انحصار چند شرکت آمریکایی و اروپایی بود به دست کارشناسان و متخصصان این شرکت بومی سازی شد.

کاتالیست واحدهای پلی اتیلن پتروشیمی بندر امام بومی سازی شد

به گزارش خبرگزاری وبلاگ شادمهر به نقل از روابط عمومی پتروشیمی بندرامام؛ در سال جهش فراوری و در راستای حمایت از صنایع داخلی برگ زرین دیگری به مجموعه افتخارات شرکت پتروشیمی بندر امام افزوده شد و این شرکت توانست با کوشش کارشناسان، متخصصان و مدیران خود و همچنین با همکاری یک شرکت دانش بنیان فعال در کشور یکی از کاتالیست های مصرفی واحدهای پلی اتیلن را فراوری و پس از تست کاربردی جایگزین نمونه های وارداتی کند.

فرآیند فراوری این دسته از کاتالیست ها بدلیل حساسیت و ریسک بالا، تنها در انحصار چند شرکت اروپایی و امریکایی بود که متخصصان پتروشیمی بندرامام، این کاتالیست را پس از طی مراحل مختلف و تست های آزمایشگاهی، میدانی و پایداری به مدت 50 روز به راکتورهای پلیمری تزریق و نهایتاً با موفقیت کامل جایگزین کاتالیست خارجی کردند.

پتروشیمی بندرامام با کسب این موفقیت ارزشمند و دست یابی به دانش فنی فراوری این دسته از کاتالیست ها علاوه بر جلوگیری از خروج ارز از کشور و استفاده حداکثری از توانمندی و ظرفیت های فراوریی شرکت های داخل کشور، راه را برای داخلی سازی دو کاتالیست دیگر در واحد فراوریی مشابه هموار کرد.

لازم به ذکر است، سال گذشته در کارگاه های شرکت پتروشیمی بندرامام که همیشه در راستای فراوری حداکثری، بومی سازی قطعات و تکیه بر دانش متخصصان داخلی در کوشش هستند، بیش از چهار هزار و 100 قطعه صنعتی به دست متخصصان داخلی ساخته و بومی سازی شد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "کاتالیست واحدهای پلی اتیلن پتروشیمی بندر امام بومی سازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاتالیست واحدهای پلی اتیلن پتروشیمی بندر امام بومی سازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید