اخبار صنعت

خبرنگاران استاندار: جوانان برای تحقق توسعه متوازن استان کرمان راه حل ارائه دهند

کرمان - خبرنگاران - استاندار کرمان با برشمردن ظرفیت ها و داشته های استان پهناور کرمان، از جوانان خواست ریشه های توسعه نامتوازن استان را شناسایی و برای توسعه یافتگی آن راه چاره ارایه کنند.

6 آبان 1399

بریتیش پترولیوم: دوره رونق بازار نفت پایان یافته است

بریتیش پترولیوم عقیده دارد مصرف نفت در نتیجه همه گیری ویروس کرونا، سیاست های سختگیرانه دولت ها و تغییر رفتار مصرف کنندگان، نقطه اوج خود را پشت سر گذاشته است و 50 تا 80 درصد تا 2050 کاهش می یابد.

6 آبان 1399

طرح جهش فراوری دانش بنیان آماده ارائه به صحن مجلس است

به گزارش خبرنگاران، سید محسن دهنوی امروز بعد از ظهر در هجدهمین اجلاس سالیانه و جشنواره برترینهای پارک فناوری پردیس که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری برگزار گشت با بیان اینکه زیست بوم اقتصاد دانش بنیان کشور دوران تاسیس خود را گذارنده است، اعلام...

3 آبان 1399

سامانه های الکترونیکی باید متمرکز و یکپارچه شوند

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان در این نشست گفت: شفاف سازی اصل مهم در برطرف بوروکراسی اداری است؛ اما شفاف سازی روندی دارد. متأسفانه در حال حاضر ایران کشوری است که بیشترین سامانه ها را در سازمان اداری خود جای داده و این موضوع باید ساماندهی...

19 مهر 1399

ادویه ای مخصوص برای دوری از سرطان ها

ادویه زنجبیل نقش حیاتی در پیشگیری از سرطان ها ایفا می نماید.

13 مهر 1399

نبرد هوایی خلبان انسانی با هوش مصنوعی

وزارت دفاع ایالات متحده اعلام نموده است که قرار است هواپیماهای جنگنده تحت کنترل هوش مصنوعی برای سومین و آخرین بار در یک رویداد آنلاین که در تاریخ 18 تا 20 اوت برگزار خواهد شد، با یک خلبان نیروی هوایی آمریکا رو در رو شوند.

13 مهر 1399

انتخاب هود مناسب آشپزخانه

انتخاب هود مناسب برای آشپزخانه بسیار مهم و حیاتی است و باید اطلاعات کافی در خصوص انواع و ویژگی های آن داشته باشیم تا هودی که انتخاب می کنیم کارایی لازم را دارا باشد. هودها در انواع مختلف به بازار عرضه می شوند از جمله هود جزیره ای، هود شومینه ای، هود مورب...

13 مهر 1399

جزئیات حمایت اقتصادی از ثبت اختراعات شرکتهای دانش بنیان

به گزارش خبرنگاران، سیاوش ملکی فر امروز در رویداد مجازی معرفی احتیاجهای فناورانه حوزه تجهیزات پزشکی ، دارو و سلامت که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی به صورت آنلاین برگزار گردید، با بیان اینکه این رویداد دو روزه با هدف بازارسازی برای شرکت های دانش بنیان...

13 مهر 1399

همت دانش بنیانی به داد بیماران کرونایی رسید، تولید دستگاه اکسیژن ساز خانگی چشم به راه حمایت مالی

یک شرکت دانش بنیان با طراحی و تولید دستگاه های اکسیژن ساز به کمک بیمارستان ها و مراکز درمانی شتافته است. این شرکت پیروز به طراحی و بومی سازی دستگاه اکسیژن ساز خانگی شده که راه اندازی خط تولید آن به دلیل عدم اختصاص منابع مالی کنسل شده است.

19 تیر 1399

تولید و تجاری سازی دستگاه الکتروریسی نانوالیاف

محققان دانشگاه صنعتی اصفهان، با طراحی، ساخت و تجاری سازی دستگاه صنعتی الکتروریسی نانو الیاف، روزانه بیش از 15 هزار ماسک تولید می کنند.

11 تیر 1399

دژپسند مهمان کمیسیون مالی مجلس می گردد

اعضای کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی شرایط بورس را با دعوت از وزیر اقتصاد و دارایی و رؤسای سازمان های بورس و اوراق بهادار و خصوصی سازی آنالیز می نمایند.

8 تیر 1399

مستندنگاری آیینی با هدف حفظ میراث ناملموس جزیره کیش

طرح تحقیقاتی مطالعه و مستند نگاری آیینی جزیره کیش از سلسله طرح های تحقیقاتی پژوهشکده مردم شناسی به منظور حفظ آداب ورسوم و میراث فرهنگی ناملموس اقوام ایرانی انجام شد.

5 تیر 1399

216 میلیون دلار صادرات از اردبیل اجرا شده است

خبرنگاران/اردبیل مدیر کل گمرکات استان اردبیل گفت: در سال گذشته در مجموع 216 میلیون دلار صادرات غیرنفتی از گمرکات استان اردبیل به ثبت رسیده است.

25 خرداد 1399

(تصاویر) این فرآورده های تقلبی ضدعفونی کننده را نخرید

دکتر یوسف بهداروندی اظهار کرد: در بازرسی کارشناسان حوزه دارویی کشور از سطح عرضه تعیین شد که فرآورده های ضدعفونی زیر تقلبی بوده و حاوی ماده سمی متانول هستند؛

19 خرداد 1399

خبرنگاران کشاورزان فرانسوی به جلیقه زردها پیوستند

تهران - خبرنگاران - کشاورزان معترض فرانسوی با مسدود کردن بزرگراه ها و جاده های این کشور، به جمع مخالفان ضد سیاست های امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه موسوم به جلیقه زردها پیوستند.

18 خرداد 1399

کابینه الکاظمی پیش از ماه رمضان معرفی می شود

روزنامه رسمی الصباح امروز یکشنبه ضمن پیش بینی محل برگزاری نشست رای اعتماد به دولت جدید عراق ، احتمال داد که مصطفی الکاظمی، نخست وزیر مکلف، کابینه خود را پیش از ماه مبارک رمضان به مجلس معرفی کند.

15 خرداد 1399

خبرنگاران تاثیر ویروس کرونا بر صنعت خودروسازی

تهران- خبرنگاران- شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران گزارشی در مورد شرایط صنعت خودروسازی در زمان شیوع دنیای ویروس کرونا منتشر کرد که به پنج چالش پیش روی صنعت خودروی دنیا در دوران همه گیری کرونا و تاثیر آن بر صنعت خودروسازی پرداخته است.

14 خرداد 1399

اعضای اوپک به توافق 3 ماهه نفتی نزدیک شدند

همچنان جلسات اعضای اوپک به صورت حضوری و ویدئویی ادامه دارد. در این میان بعضی اظهارات حکایت از افزایش احتمال توافق میان اعضای اوپک دارد.

12 خرداد 1399

گفت وگوی ویدیویی رئیس جمهور با استاندار اردبیل ، نیازمندی های تولیدکنندگان اقلام بهداشتی باید تامین شود

رئیس جمهور در ارتباط ویدیویی با استاندار اردبیل در جریان اقدامات پیشگیرانه برای کنترل شیوع بیماری ویروسی کرونا در استان اردبیل قرار گرفت.

29 اردیبهشت 1399

مردان کمتر از زنان به سلامت خود اهمیت می دهند

فریبا سهرابی در مصاحبه با خبرنگاران، با بیان اینکه از یکم تا هفتم اسفند هفته ملی سلامت مردان نامگذاری شده، گفت: شعار امسال هفته ملی سلامت مردان محیط کار سالم کارکنان سالم در نظر گرفته شده است.

28 اردیبهشت 1399
تعداد: (109)