هشدار به کاربران تلفنهای اندرویدی: از گوشی های پیکسل تا سامسونگ و شیائومی در معرض آسیب پذیری جدی قرار دارند

به گزارش وبلاگ شادمهر، گروه امنیت اندرویدی موسوم به پروجکت زیرو در جدیدترین آنالیز های خود دریافتند که تعداد زیادی از گوشی های هوشمند در معرض خطر هک شدگی قرار دارند.

هشدار به کاربران تلفنهای اندرویدی: از گوشی های پیکسل تا سامسونگ و شیائومی در معرض آسیب پذیری جدی قرار دارند

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، طی سالهای اخیر روند سوء استفاده از برنامه های هوشمند ویژه کاربران اندروید بسیار سریع شده است. گرچه جالب است بدانید گروه پروجکت زیرو حتی ناامنی های آیفون را نیز کشف نموده است، اما مسائل اندرویدی ها به علت همه گیر بودن گوشی های اندروید و تعداد بالاتر برنامه ها، مشهودتر است.

تیم پروجکت زیرو گوگل به تازگی یک نقص امنیتی گسترده را کشف نموده اند که باعث می گردد اگر شما صاحب یکی از تلفن های آسیب دیده باشید، در معرض خطری جدی ققرار بگیرید. آسیب پذیری مورد نظر روی کد هسته آندروید تأثیر می گذارد و به هکر این امکان را می دهد که به وسیله یک برنامه های جانبی مخرب دسترسی ریشه ای به بعضی برنامه های اساسی کاربران داشته باشد. درواقع با این دسترسی ، یک مهاجم می تواند به سرقت داده ها و حتی دستکاری سیستم عامل بپردازد.

گوگل در ابتدا این آسیب پذیری را در سال 2017 کشف کرد.با این حال ، اخیراً تعداد معدودی از دستگاه های محبوب اندرویدیها دوباره به این آسیب پذیری حساس شده اند و ممکن است مورد سوء استفاده قرار گیرند. گوشی هایی مثل پیکسل 2، هواوی P20شیائومی A1 ، ردمی 5A ، ردمی نوت 5 ، اوپو A3، موتور Z3، گوشی های ال جی که اندروید 8ارئو دارند و گوشی های گلکسی S7 ، S8 ، S9 سامسونگ از این دسته گوشی های آسیب پذیر محسوب می شوند.

منبع: انتخاب

به "هشدار به کاربران تلفنهای اندرویدی: از گوشی های پیکسل تا سامسونگ و شیائومی در معرض آسیب پذیری جدی قرار دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار به کاربران تلفنهای اندرویدی: از گوشی های پیکسل تا سامسونگ و شیائومی در معرض آسیب پذیری جدی قرار دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید