علم و تکنولوژی

راه اندازی رشته مطالعات عالی رادیو تلویزیون در انتظار مجوز وزارت علوم است

رئیس دانشگاه صدا و سیما گفت: این دانشگاه رشته مطالعات عالی رادیو و تلویزیون را در مقطع دکترا از سال 94 در وزارت علوم مورد تصویب نموده است اما متاسفانه تا به امروز نتوانسته مجوز لازم را برای راه اندازی آن دریافت کند.

17 فروردین 1399

وزارت ارتباطات سند همکاری با هواوی امضا کرد

وزیر ارتباطات در ملاقات با وزیر صنعت چین از گسترش همکاری های دو کشور درحوزه ICT و ماهواره اطلاع داد و گفت: درشرایط جدید، همکاری با کشور چین درحوزه ICT تحکیم می یابد.

8 فروردین 1399

بهترین سریال های تازه سال 2020 - ده سریال برتر ماه ژانویه

تازه یک ماه از سال 2020 سپری شده با این وجود، تعداد زیادی سریال تازه منتشر شده اند. شما ممکن است که ترجیح بدهید همچنین سریال های نادیده خوبی را که هنوز فرصت نکرده اید ببینید، تماشا کنید. ولی خیلی ها هم دنبال سریال های تازه سال 2020 هستند تا تنوعی ایجاد کنند.

1 فروردین 1399

دو قطبی فساد و مالیات

سازوکار ناعادلانه مالیات بر درآمد به روش 2 پله ای با فشار صنف های پرنفوذ در کمیسیون تلفیق به تصویب رسید.

13 اسفند 1398

پیغام تسلیت وزیر علوم در پی درگذشت دانشجویان در سقوط هواپیما

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیامی، جان باختن تعدادی از هموطنان عزیز و جمعی از دانشجویان و دانش آموختگان گرانقدر دانشگاه های کشور را در سانحه سقوط هواپیمای مسافربری تسلیت گفت.

9 اسفند 1398

محاصره 4 هزار نفر در ایست گیپسلند استرالیا

چهار هزار نفر در یک شهر ساحلی در استرالیا در محاصره آتش گرفتار شده اند و مسئولان از آن ها خواستند برای نجات خود به دریا پناه ببرند.

2 اسفند 1398

برگزاری بزرگترین رویداد جهانی تعاون در ایران

سیزدهمین نشست اتحادیه جهانی تعاون (ICA) در بخش آسیا و اقیانوسیه به میزبانی ایران پنجم تا نهم آذرماه در مرکز همایشهای صدا و سیما برگزار می گردد.

24 بهمن 1398

چون و چرای احیای دوباره مونوریل، تکمیل مونوریل 10 ساله قم مستلزم چه مواردی است؟

معاون عمرانی وزارت کشور توضیحاتی درباره علت و چرایی عدم تکمیل مونوریل قم ارائه کرد.

19 بهمن 1398

ثبت 5 اختراع در دانشگاه شهید چمران اهواز

خبرنگاران/خوزستان رئیس موزه علم و طبیعت دانشگاه شهید چمران اهواز از ثبت پنج اختراع در این موزه خبر داد.

16 بهمن 1398

خسارت باز و بسته شدن زاینده رود برای پل های تاریخی چیست؟

خروجی سد زاینده رود، 13 آذرماه کاهش یافت و زمان باز شدن دوباره سد هنوز به طور دقیق تعیین نیست. با توجه به اینکه بر روی این رود، پل های تاریخی مهمی همچون سی وسه پل، خواجو، شهرستان و... قرار گرفته است، آنالیز آسیب های احتمالی باز و بسته شدن آب برای پایه این...

3 بهمن 1398

از خاک تا گرسنگی؛ توقف فرسایش خاک، حفظ آینده ما

شعار روز جهانی خاک در سال 2019 توقف فرسایش خاک، حفظ آینده ما انتخاب شده است و هدف آن افزایش آگاهی مردم و دولت ها در خصوص اثرات سوء ناشی از فرسایش خاک است.

2 بهمن 1398

یک محصول نانویی برنده چالش عایق شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، چند شرکت ساختمانی در هلند، چالشی با عنوان چالش عایق راه اندازی کردند که از میان 40 طرح پیشنهادی، یکی از طرح های نانویی برنده این چالش شد. 350 هزار مسکن در انتظار استفاده از این عایق ها هستند.

15 دی 1398

واکاوی 2 رویه پرداخت یاری هزینه تحصیلی به دانشجویان در قالب گرنت پژوهشی

معاون پژوهشی دانشگاه علم و صنعت گفت: در بعضی دانشگاه ها گرنت پژوهشی به طور مستقیم به دانشجویان پرداخت می گردد و بعضی دانشگاه ها هم حق الزحمه دانشجویان را با دستور استاد پرداخت می نمایند؛ حق الزحمه اساتید هم قابل توجه نیست.

13 دی 1398

قدیمی ترین دندان پر شده جهان!

قدیمی ترین دندان پر شده جهانبرای بسیاری از افراد حتی شنیدن اسم دندانپزشک هم ترسناک است وای به حال اینکه دندانی خراب شود و بخواهند آن را تعمیر نمایند! البته امروزه با پیشرفت در علم پزشکی و ابداع وسایل جدید دندانپزشکی و مواد سر نماینده، درد دندان در هنگام...

7 دی 1398

معرفی پیشرفته ترین فناوری های ایمنی خودرو در دنیا

در این گزارش به 7 فناوری برتر ایمنی خودرو در میان تمامی شرکت های دنیا خوایم پرداخت.

1 دی 1398

کنفرانس بین المللی آگاهی و شناخت برگزار می گردد

کنفرانس بین المللی آگاهی و شناخت در روزهای 4 و 5 مارس 2021 در رم، ایتالیا برگزار می گردد.

27 آذر 1398

پذیرش دو مقاله علمی منطقه آزاد قشم در کنفرانس های علمی بین المللی

دو مقاله علمی مدیریت محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم با عنوان خلیج فارس در دو کنفرانس علمی بین المللی امارات متحده عربی و آلمان پذیرفته شد.

23 آذر 1398

چطور در دام کلاه برداری به روش فیشینگ نیفتیم؟

فیشینگ یکی از جراِئم سایبری است که در آن فرد مجرم کوشش می نماید به وسیله پیامک، ایمیل، وب سایت جعلی یا حتی تماس تلفنی، خودش را به عنوان یک سازمان معتبر جا بزند و افراد را فریب دهد تا اطلاعات مهمی مثل پسوردها یا اطلاعات کارت بانکی خود را در اختیار فرد قرار...

22 آذر 1398

زوایای تاریک تپه تاریخی ریوی در خراسان شمالی روشن می گردد

سرپرست هیات باستان شناسی محوطه باستانی ریوی در مانه و سملقان خراسان شمالی گفت: واکاوی هر چه بیشتر این محوطه تاریخی می تواند به یافتن شهر گمشده آساک یاری کند، شهری که اشک اول در آن تاجگذاری کرد.

21 آذر 1398

شرکت RED پروژه ساخت نسل دوم گوشی هیدروژن را منتفی کرد

پروژه بلندپروازانه شرکت رد (RED) موسوم به هیدروژن بعد از عرضه فقط یک گوشی به خاتمه راه خود رسیده است. بنیان گذار این شرکت خاطرنشان کرد از آنجایی که او به دلیل مسائل مربوط به سلامتی قرار است این شرکت را ترک کند، پروژه مذکور هم به طور کامل کنار گذاشته می گردد.

20 آذر 1398
تعداد: (92)