لندن، گران ترین شهر اروپا برای سکونت ارزیابی شد

به گزارش وبلاگ شادمهر، لندن - خبرنگاران - نتایج تازه ترین تحقیقات انجام گرفته نشان می دهد که پایتخت انگلیس، لندن گران ترین شهر اروپا برای اجاره مسکن به شمار می رود.

لندن، گران ترین شهر اروپا برای سکونت ارزیابی شد

به گزارش روز دوشنبه وبلاگ شادمهر، تحقیقات موسسه بین المللی شرایط کار حاکی است که در حال حاضر اجاره مسکن یک واحد 3 خوابه در مرکز لندن در حدود 5 هزار و 187 پوند برآورد می شود که این میزان در میان شهرهای اروپایی رکورد می زند.

این تحقیقات که در 279 کشور دیگر دنیا صورت گرفته نشان می دهد افزایش بهای مسکن در لندن سبب شده است تا بسیاری از شرکت های بزرگ، کسب و کار خود را به اطراف و یا خارج از لندن منتقل کرده تا به این ترتیب هزینه اجاره مسکن کمتری را بر دوش کارکنان خود تحمیل کنند.

گرانی مسکن در سایر شهرهای اصلی انگلیس هم، دست کمی از پایتخت ندارد. بر اساس این گزارش، منچستر که میزبان دفتر اصلی شبکه خبری بی.بی.سی و برخی دیگر از رسانه های گروهی است گران ترین شهر انگلیس برای اجاره مسکن پس از لندن به شمار می رود.

اجاره بهای یک واحد سه خوابه در این شهر یک هزار و 844 پوند برآورد می شود که 54 پوند در ماه نسبت به سال گذشته گران تر است. به این ترتیب منچستر در رتبه 30 ام فهرست گران ترین شهرهای اروپا و 119 مین شهر گران دنیا واقع شده است.

شهر بیرمنگام هم دست کمی از منچستر ندارد و طی یک سال گذشته ماهانه 110 پوند به بهای اجاره مسکن در این شهر افزوده است.

به این ترتیب بیرمنگام در رتبه 36 ام فهرست گران ترین شهرهای اروپا واقع شده است.

از سوی دیگر آبردین واقع در شمال اسکاتلند تنها شهری است که در یک سال گذشته شاهد کاهش بهای اجاره مسکن بوده است. طبق گزارش یاد شده، اجاره مسکن در این شهر طی یک سال گذشته 190 پوند در ماه کاهش یافته است. کارشناسان این مساله را به کاهش فعالیت های صنعت نفت در شمال انگلیس نسبت می دهند.

براساس گزارش منتشر شده، بهای اجاره مسکن در کل اروپا طی یک سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است. میانگین اجاره بهای یک واحد مسکونی سه خوابه در دوبلین پایتخت ایرلند با 236 پوند افزایش اینک به دو هزار و 902 پوند رسیده است. به این ترتیب این شهر اکنون در رتبه پنجمین شهر گران اروپا واقع شده است.

مادرید، رم، پاریس و بارسلون هم به طور میانگین شاهد افزایش ماهانه یکصد پوند به بهای اجاره مسکن بوده اند. بر اساس این گزارش پاریس با میانگین اجاره بهای 2 هزار و 830 پوند، ششمین شهر گران اروپا به شمار می رود.

لندن در حال حاضر چهارمین شهر گران دنیا به لحاظ اجاره مسکن به شمار می رود. رتبه اول به هنگ کنگ اختصاص دارد که میانگین اجاره بهای مسکن در این شهر 8 هزار و 315 پوند در ماه برآورد می شود. پس از آن به ترتیب نیویورک و توکیو در رتبه دوم و سومین شهرهای گران دنیا قرار دارند.

اروپام **هـ ن**2040

منبع: ایرنا

به "لندن، گران ترین شهر اروپا برای سکونت ارزیابی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لندن، گران ترین شهر اروپا برای سکونت ارزیابی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید