اخبار اقتصادی

چه خبر از دوچرخه های نارنجی بیدود ، تکلیف پول مردم چه می گردد؟

دوچرخه های نارنجی رنگ بیدود در حالی دیگر در سطح شهر دیده نمی شوند که شهروندان ودیعه 159 هزار تومانی به این شرکت پرداخته اند و حال که برای پیگیری بازپس گیری ودیعه با شرکت تماس می گیرند، کسی پاسخگو نیست.

9 بهمن 1398

منوچهر متکی: از عربستان و امارات ناراحت هستیم ، اما......

ایسنا نوشت: وزیر امور خارجه پیشین کشورمان ، با اشاره به بعضی از دلخوری های ایران از مقامات سعودی و اماراتی در عین حال گفت: اما ما فراموش نمی کنیم آن کسی که در سنگر اصلی شب و روز در مقابل ما واقع شده است آمریکاست نه سعودی و امارات.

8 بهمن 1398

ایران در فهرست بزرگترین اقتصادهای بانک جهانی از نروژ پیشی گرفت

گزارش بازبینی شده بانک دنیای درباره شرایط کشورهای دنیا و رتبه بندی آنها بر اساس حجم فراوریات ناخالص داخلی تا خاتمه سال 2018 حاکیست، آمریکا با حدود 20 تریلیون و 500 میلیارد دلار در رتبه اول و ایران با فراوری ناخالص داخلی به ارزش بیش از 454 میلیارد دلار، با کسب...

5 بهمن 1398

از خاک تا گرسنگی؛ توقف فرسایش خاک، حفظ آینده ما

شعار روز جهانی خاک در سال 2019 توقف فرسایش خاک، حفظ آینده ما انتخاب شده است و هدف آن افزایش آگاهی مردم و دولت ها در خصوص اثرات سوء ناشی از فرسایش خاک است.

2 بهمن 1398

شورای روابط خارجی آمریکا: میراث نهایی نشست کیم-ترامپ ممکن است جنگ در منطقه باشد

شورای روابط خارجی آمریکا در تحلیلی به آنالیز میراث نامطمئن نشست اخیر رهبران آمریکا و کره شمالی در سنگاپور پرداخته است.

29 دی 1398

گام به تصویب شورای پول و اعتبار رسید

در راستای برنامه های بانک مرکزی برای مدیریت نقدینگی، دستورالعمل گواهی اعتبار مولد (گام) پیشنهاد و در جلسه پنجم آذرماه شورای پول و اعتبار به ریاست عبدالناصر همتی تصویب شد.

24 دی 1398

مدارس ابتدایی تهران فردا تعطیل است

مهدهای کودک، پیش دبستانی ها و مدارس ابتدایی شهر تهران و شهرستان های ری، پیشوا، ورامین، قرچک و پاکدشت براساس مصوبه کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر تهران فردا چهارشنبه 22 آبان تعطیل است.

14 دی 1398

تلاش غرب برای تکرار کودتای بولیوی در ونزوئلا

خبرنگاران- گروه بین الملل: استعفای ایوو مورالس از سمت ریاست جمهوری بولیوی که در پی تهدید ارتش انجام شد، یک پیروزی برای کشورهای غربی بویژه آنهایی که سعی دارند آمریکای لاتین را همچنان به عنوان مستعمره در دستان خود نگه دارند محسوب می شود.

14 دی 1398

واکاوی 2 رویه پرداخت یاری هزینه تحصیلی به دانشجویان در قالب گرنت پژوهشی

معاون پژوهشی دانشگاه علم و صنعت گفت: در بعضی دانشگاه ها گرنت پژوهشی به طور مستقیم به دانشجویان پرداخت می گردد و بعضی دانشگاه ها هم حق الزحمه دانشجویان را با دستور استاد پرداخت می نمایند؛ حق الزحمه اساتید هم قابل توجه نیست.

13 دی 1398

افتتاح ایستگاه مولوی در خط 7 مترو تا سرانجام آبان ماه

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) از افتتاح رسمی ایستگاه مولوی به همراه دو رام قطار تا انتها آبان ماه اطلاع داد.

12 دی 1398

واکنش شرکت نفت به گزارش آژانس غربی، صادرات نفت ایران کاهش نیافته است

خبرنگاران: مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ضمن تکذیب کاهش صادرات نفت خام به کشورهای چین و هند، دلیل کاهش مقطعی صادرات نفت خام به این دو کشور را شرح داد.

29 آذر 1398

چطور در دام کلاه برداری به روش فیشینگ نیفتیم؟

فیشینگ یکی از جراِئم سایبری است که در آن فرد مجرم کوشش می نماید به وسیله پیامک، ایمیل، وب سایت جعلی یا حتی تماس تلفنی، خودش را به عنوان یک سازمان معتبر جا بزند و افراد را فریب دهد تا اطلاعات مهمی مثل پسوردها یا اطلاعات کارت بانکی خود را در اختیار فرد قرار...

22 آذر 1398

آلمان نیرو به سوریه می فرستد

بر اساس اطلاعات وزارت دفاع آلمان ارتش این کشور در صورت تاسیس منطقه امن بین المللی در شمال سوریه 2500 نیرو را به این منطقه اعزام خواهد نمود.

22 آذر 1398

زوایای تاریک تپه تاریخی ریوی در خراسان شمالی روشن می گردد

سرپرست هیات باستان شناسی محوطه باستانی ریوی در مانه و سملقان خراسان شمالی گفت: واکاوی هر چه بیشتر این محوطه تاریخی می تواند به یافتن شهر گمشده آساک یاری کند، شهری که اشک اول در آن تاجگذاری کرد.

21 آذر 1398

دلار ثابت ماند، افت 80 تومانی قیمت پوند

به گزارش خبرنگاران، براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (شنبه اول اردیبهشت ماه) بدون تغییر نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته 42 هزار ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با 808 ریال کاهش نسبت به روز پنج شنبه 58 هزار و 812 و هر یورو نیز با 378...

19 آذر 1398

گاردین: ترامپ بدترین هفته سیاست خارجی آمریکا بعد از حمله به عراق را رقم زد

یک روزنامه انگلیسی در تحلیلی با اشاره به تصمیم رئیس جمهور آمریکا درباره سوریه نوشته این تصمیم بدترین هفته سیاست خارجی آمریکا از زمان جنگ عراق را رقم زد.

8 آذر 1398

دیدار رئیس جریان المرده لبنان با سید حسن نصرالله

در ادامه دیدار مقامات لبنانی با دبیرکل حزب الله، سلیمان فرنجیه رئیس جریان المرده با وی به گفت وگو نشست.

5 آذر 1398

پرداخت 16 میلیارد تومان خسارت به کشاورزان سیل زده لرستان

معاون برنامه ریزی و امور مالی سازمان جهاد کشاورزی لرستان از پرداخت 16 میلیارد تومان خسارت به کشاورزان سیل زده استان اطلاع داد.

3 آذر 1398

اجرای بیش از 500 پروژه عمرانی در حوزه مدیریت سبز در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی

معاون اداری، اقتصادی و مدیریت منابع وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری گفت: تاکنون 500 پروژه عمرانی در حوزه مدیریت سبز در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور اجرا شده است.

1 آذر 1398

مشاور امنیت ملی عراق: بیانیه مرجعیت نقشه راه ما است، کوشش دشمنان باخت

مشاور امنیت ملی و رئیس حشد شعبی عراق بیانیه مرجعیت عالی دینی را نقشه راه این کشور دانست و تأکید کرد که کوشش دشمنان عراق شکست خورده است.

22 آبان 1398
تعداد: (112)