فعالیت 13 هزار گشت پلیس در نوروز 99

به گزارش وبلاگ شادمهر، سردار عطائی اقدامات این پلیس را در ایام نوروز 99 تشریح کرد و گفت: حدود 13 هزار گشت انتظامی به همراه 3 هزار گشت پیاده با رعایت مسائل بهداشت فردی و جمعی شبانه روز در راستای تامین امنیت داخلی کشور فعال بودند که منجر به افزایش قدرت کنترل جرایم و تامین امنیت مطلوب تر در نوروز 99 شد.

فعالیت 13 هزار گشت پلیس در نوروز 99

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ شادمهر، سردار حمید عطائی جانشین پلیس پیشگیری ناجا ضمن تشریح اقدامات فراگیر پلیس پیشگیری ناجا برای تامین امنیت در تعطیلات نوروز اظهار کرد: پلیس پیشگیری با تشکیل قرارگاه نوروزی ابوذر، پیشگیری از وقوع جرم، یاری به مهار و کنترل شیوع ویروس کرونا برای حفظ سلامت عمومی جامعه و مشارکت در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی را از اولویت های ماموریتی این پلیس در تعطیلات نوروزی برشمرد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه قرارگاه نوروزی ابوذر توانسته با مدیرت منسجم و کارآمد فرآیند تامین نظم و امنیت در سراسر کشور را مدیریت کند، گفت: در جریان این ماموریت که از روز های خاتمهی سال 98 شروع شد و تا خاتمه تعطیلات نوروزی ادامه داشت، نزدیک به 13 هزار گشت انتظامی شامل 8 هزار و 500 گشت خودرویی و 4 هزار و 500 گشت موتور سوار به همراه 3 هزار گشت پیاده با رعایت مسائل بهداشت فردی و جمعی به صورت شبانه روزی در راستای تامین امنیت داخلی کشور فعال بودند که مجموع این فعالیت ها منجر به افزایش قدرت کنترل جرایم و تامین امنیت مطلوب تر در نوروز 99 شد.

جانشین پلیس پیشگیری ناجا اعلام نمود: همراه و همگام با کارکنان پایور پلیس نزدیک به 20 هزار نفر از نگهبانان مؤسسات حفاظتی و مراقبتی مرکز انتظام در هماهنگی کامل با پلیس به برقراری نظم و ارائه خدمت به شهروندان پرداختند.

وی افزود: به دلیل اهمیت ایستگاه های بازرسی در جلوگیری از تردد های غیرضروری بین شهری برای مقابله با همه گیر شدن ویروس کرونا همچنین ارتقاء احساس امنیت هم وطنان عزیز، افزون بر یک هزار و 137 ایستگاه بازرسی شامل 106 ایستگاه بازرسی ثابت، 775 پست بازرسی موقت و 256 ایستگاه بازرسی موقت در ایام نوروز برای نقاط مختلف از جمله مبادی ورودی و خروجی شهر ها فعال بودند که در نوع خود نقش موثری در کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا و پیشگیری از وقوع جرایم داشتند.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر اینکه انجام گشت های انتظامی در تمام سطوح تاثیر بسیاری در پیشگیری از وقوع جرایم و افزایش کشفیات در بازه زمانی 28 اسفند 98 تا 16 فروردین 99 داشته است، توضیح داد: با توجه به این اصل انکار ناپذیر پلیس پیشگیری گشت های خود را در بخش های کلانتری، پاسگاه و یگان های امداد و به صورت خودرویی، موتوری و پیاده ساماندهی نموده بود که این امر منجر به افزایش 23 درصدی کشفیات موادمخدر، افزایش 22 درصدی کشفیات سرقت ها و افزایش 19 درصدی دستگیری سارقان در مقایسه با مدت مشابه آن شده است.

سردار عطائی با اشاره به عملکرد سایر یگان های تابعه این پلیس اعلام نمود: کارکنان انتظامی مستقر در گیت های ورودی و خروجی فرودگاه و ایستگاه های راه آهن با همکاری کارکنان جمعیت هلال احمر و بهداشت و درمان اقدام به تب سنجی مراجعان، غربالگری و عودت افراد مشکوک به ویروس کرونا می کردند.

جانشین پلیس پیشگیری ناجا در بخش دیگری از سخنان خود به کوشش بی وقفه و قابل تقدیر کارکنان یگان های حفاظت از سازمان ملی و زمین و مسکن در 400 شهرستان برای جلوگیری از زمین خواری اشاره نمود و گفت: نتیجه این کوشش های ارزشمند برطرف تعرض از 284 فقره اراضی دولتی در تعطیلات نوروز است.

وی تشدید اقدامات حفاظت از منابع طبیعی و ملی در تعطیلات نوروزی و ممانعت از حضور مردم در عرصه های طبیعی و محیط های جنگلی توسط یگان های انتظامی و یگان حفاظت سازمان جنگل ها، و اجرای طرح خلوت سازی توسط محیط بان های یگان حفاظت از محیط زیست کشور که منجر به عدم تجمع انسانی در پارک ها و بوستان و در نهایت حفظ سلامت عمومی جامعه در مقابله با ویروس کرونا شد را از دیگر اقدامات موثر توسط پلیس پیشگیری ناجا در تعطیات نوروز 99 برشمرد.

این مقام ارشد انتظامی در بخش خاتمهی سخنان خود از همکاری مردم در خودداری از مسافرت های غیر ضروری برای پیشگیری از انتقال کرونا ویروس و همکاری با پلیس در کاهش وقوع جرایم قدردانی کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "فعالیت 13 هزار گشت پلیس در نوروز 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 13 هزار گشت پلیس در نوروز 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید