خبرنگاران معاون وزیر ارشاد: مدیران استانی برای بهره گیری از اصحاب فرهنگ و هنر طرح بدهند

به گزارش وبلاگ شادمهر، اردبیل- خبرنگاران- معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار ورود بخش غیردولتی برای استفاده از ظرفیت اصحاب فرهنگ و هنر شد و گفت: مدیران استانی برای بهره گیری از این قشر طرح ارائه دهند.

خبرنگاران معاون وزیر ارشاد: مدیران استانی برای بهره گیری از اصحاب فرهنگ و هنر طرح بدهند

به گزارش وبلاگ شادمهر، علی اصغر کاراندیش روز چهارشنبه در آیین ویدئو کنفرانسی معارفه مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل افزود: خود وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز باید بستر را برای توسعه و افزایش فعالیت بخش غیردولتی و تولید کنندگان واقعی فرهنگ و هنر در مرکز و استان ها فراهم کند.

وی بیان نمود: در چنین شرایطی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با فراغ بال می تواند به سیاست گذاری پرداخته و گام های موثری را در زمینه حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر بردارد.

مدیرکل هماهنگی امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این آیین بازنگری اساسی در ساختار وظایف، امکانات و زیرساخت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را ضروری دانست و گفت: به خاطر وجود برخی مسائل هماکنون در واگذاری مراکز فرهنگ و هنری به بخش خصوص دچار مشکل هستیم.

علی غیاثی خواستار توجه به انجمن ها و تشکل های فرهنگی و هنری شد و افزود: دولت باید به نهادسازی به خصوص توسط فعالان بخش خصوصی در حوزه فرهنگ و هنر بپردازد.

وی سیاست گذاری و نظارت را بهترین کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه فرهنگ و هنر دانست و تاکید کرد: تشکل های قوی و کارآمد در حوزه فرهنگ و هنر باید شکل بگیرد و مدیریت عملی و اجرایی این حوزه باید توسط خود فعالان انجام شود.

مدیرکل هماهنگی امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین خواستار تقویت موسسات فرهنگ و هنری شد و ادامه داد: تولیدات فرهنگی و هنری باید در این موسسات قوی سامان یافته و هدایت شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل نیز در این آیین با بیان این که مسئولیت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با امکانات این تشکیلات سازگاری ندارد، گفت: امکانات و بستر فعالیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خصوص در استان ها باید متناسب با مسئولیت های وسیع این تشکیلات افزایش یابد.

بهروز ندایی خواستار بازنگری در زمینه متناسب سازی مسئولیت و امکانات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد و افزود: نیازمندی ها و قوانین مالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید مورد بازنگری قرار گرفته و حداقل همانند دانشگاه ها تعریف شود.

وی خواستار افزایش اختیارات مدیران فرهنگ و ارشاد اسلامی به خصوص در زمینه هزینه کرد در حوزه فرهنگ و هنر شد و ادامه داد: کار مدیر فرهنگی، کمّی نیست و به همین علت بستر کار و نوع اعتبارات این تشکیلات باید مورد بازنگری قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل، مدیریت بر اصحاب فرهنگ و هنر را سخت عنوان کرد و گفت: کار اصحاب فرهنگ و هنر باید به خود آنها واگذار شده و دولت تنها با سیاست گذاری درست، زیرساخت ها و بستر فعالیت را فراهم کند.

وی با اشاره به مخلوط شدن برخی از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با برخی از تشکیلات و نهادهای فرهنگی دیگر افزود: اصحاب فرهنگ و هنر و مدیران فرهنگی این وزارتخانه باید در فضای شفاف مسئولیت فعالیت و مدیریت کنند.

ندایی، زبان هنر را بهترین زبان برای فعالیت های فرهنگی موثر دانست و افزود: حوزه فعالیت اصحاب فرهنگ و هنر باید گسترش یافته و تولیدات فرهنگ و هنری موثر و مفید باید حمایت شود.

مدیرکل پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل نیز که به عنوان میزبان غائب این جلسه بود و به صورت صوتی و مجازی در این جلسه حاضر شده بود، با ارائه گزارشی از مدیریت هفت ساله خود بر این مجموعه، از اجرای 14 رویداد بین المللی و 40 رویداد سراسری و منطقه ای در استان اردبیل در دوره مدیریت خود خبر داد.

سیدناصر اسحاقی افزود: در زمینه زیرساخت های فرهنگی و هنری نیز احداث مراکز و مجتمع های فرهنگی در همه شهرستان ها پیگیری شد و هم اکنون مراکز فرهنگی و هنری در همه شهرستان های استان یا در حال بهره برداری و یا در حال احداث است.

وی با اشاره به صرف 250 میلیارد ریال برای احداث تالار مرکزی استان اردبیل، میزان پیشرفت این مجتمع بزرگ فرهنگی و هنری مرکز استان را 45 درصد گفت و افزود: امسال 650 میلیارد ریال اعتبار دیگر نیز از محل اعتبارات توازن منطقه ای و ماده 56 برای تکمیل این پروژه اختصاص یافته است.

به گزارش وبلاگ شادمهر، در این آیین با تقدیر از مدیریت هفت ساله سیدناصر اسحاقی، عبدالله بحرالعلومی به عنوان مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل معرفی گشت.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران معاون وزیر ارشاد: مدیران استانی برای بهره گیری از اصحاب فرهنگ و هنر طرح بدهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معاون وزیر ارشاد: مدیران استانی برای بهره گیری از اصحاب فرهنگ و هنر طرح بدهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید