گاردین: ترامپ بدترین هفته سیاست خارجی آمریکا بعد از حمله به عراق را رقم زد

به گزارش وبلاگ شادمهر، یک روزنامه انگلیسی در تحلیلی با اشاره به تصمیم رئیس جمهور آمریکا درباره سوریه نوشته این تصمیم بدترین هفته سیاست خارجی آمریکا از زمان جنگ عراق را رقم زد.

گاردین: ترامپ بدترین هفته سیاست خارجی آمریکا بعد از حمله به عراق را رقم زد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک رسانه انگلیسی در تحلیلی روز دوشنبه، با اشاره به تصمیم اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سوریه، هفته گذشته را بدترین هفته برای سیاست خارجی آمریکا از زمان حمله به عراق توصیف کرده است.

روزنامه گاردین درباره تصمیم ترامپ نوشته در یک هفته ای که از گفت وگوی تلفنی او با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه می گذرد، آمریکا کاملاً شبه نظامیان کُرد و به همراه آن راهبرد کشورش در سوریه را رها کرده است.

روزنامه انگلیسی، در توضیح نوشته است: پرچم گروه تروریستی داعش بار دیگر برافراشته شده و آنچه از اعتبار آمریکا به عنوان شریکی قابل اتکا باقی مانده زیر تانک های ترکیه له شده اند. طبق استدلال می توان گفت که روزهای گذشته، بدترین 7 روز از زمان حمله به عراق بوده اند.

به مقام های دولت ترامپ دستور داده شده چراغ سبز او به اردوغان برای حمله به شمال سوریه را، علی رغم شواهدی در نقض آن، تکذیب کنند.

گاردین درباره رفتار ترامپ با شبه نظامیان کرد در سوریه که متحدان آمریکا بوده اند نوشته است: ترامپ، رابطه با کُردها را به رابطه ای کاملاً مبادلاتی فروکاسته است. او گفته که به آنها پول و تجهیزات زیادی داده شده؛ اما برای سربازانی که شانه به شانه هم جنگیدند و غیرنظامیانی که در نتیجه تفاهم ترامپ و اردوغان جانشان را از دست دادند، معامله ای در کار نیست. آمریکا قبلاً پشت کردها را خالی کرده، اما سنگدلی محض ترامپ تصور بخشیده شدن این خیانت در آینده قابل پیش بینی را سخت می کند.

گاردین تأکید کرده است: دفعه بعد که نظامیان آمریکایی دنبال شریکان محلی بگردند که به عنوان نیروی زمینی آنها عمل کنند، کار برایشان بسیار سخت تر خواهد بود. حالا چه کسی برای آمریکا خواهد جنگید؟

منبع: خبرگزاری فارس

به "گاردین: ترامپ بدترین هفته سیاست خارجی آمریکا بعد از حمله به عراق را رقم زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاردین: ترامپ بدترین هفته سیاست خارجی آمریکا بعد از حمله به عراق را رقم زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید