هوش مصنوعی افسردگی را شناسایی می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، به طور معمول پزشکان برای شناسایی افسردگی از بیماران سوالات خاصی درباره حالت روحی، بیماری ذهنی، سبک زندگی و تاریخچه شخصی شان می پرسند. آنها با کمک پاسخ این سوالات تشخیص خود را اعلام می نمایند.

هوش مصنوعی افسردگی را شناسایی می نماید

اکنون محققان MIT با کمک هوش مصنوعی مدلی رایانه ای ابداع نموده اند که می تواند افسردگی را براساس محاورات معمول و سبک نوشتاری در فرد ردیابی کند.

به گفته توکا الهانای محقق ارشد این پروژه نخستین نشانه های ردیابی وضعیت روحی یک فرد، سخنان او است.

او در این باره می افزاید: برای به کاگیری مدل های ردیابی افسردگی به شیوه ای قابل قیاس باید محدودیت های استفاده از اطلاعات کمتر شوند. برای این منظور مدل باید در محاورات عادی به کار گرفته گردد تا بتواند دقیق تر وضعیت روحی و عکس العمل افراد را آنالیز کند.

محققان متون و محاورات افراد افسرده و عادی را وارد این مدل کردند. به این ترتیب الگوهای ردیابی افسردگی ایجاد شدند. این الگوها موارد مختلفی را شامل می شوند، مانند استفاده معمول از کلماتی مانند غمگین یا بی حوصله و سیگنال های صوتی یکنواخت.

الهانای در این باره می گوید: این الگوها بیشتر در افراد افسرده مشاهده می گردد. در مرحله بعد اگر همین توالی الگوها در افراد مورد آزمایش دیده گردد، مدل هوش مصنوعی می تواند افسردگی افراد را پیش بینی کند.

این مدل در آزمایش ها با 77 درصد موفقیت افسردگی را تشخیص داده است.

در آینده این مدل می تواند در اپلیکیشن های موبایل برای ردیابی اختلالات ذهنی و ارسال پیام هشدار به کار گرفته گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "هوش مصنوعی افسردگی را شناسایی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی افسردگی را شناسایی می نماید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید