همکاری ایران و آژانس درباره برنامه هسته ای گام مثبتی رو به جلو است

خبرنگاران: چین همکاری بین ایران و آژانس بین المللی انرژی هسته ای درباره برنامه هسته ای تهران را گام مثبت رو به جلو خوانده و از آن استقبال کرد.

همکاری ایران و آژانس درباره برنامه هسته ای گام مثبتی رو به جلو است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران؛ چنگ جینگیی، نماینده چین، ضمن سخنرانی در نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی هسته ای، گفت که کشورش از گزارش ماه می آژانس درباره برنامه هسته ای ایران حمایت می نماید.

وی گفت: چین از اقدامات دیپلماتیک مثبت اخیر در مسأله هسته ای ایران استقبال می نماید. ما از مشورت بین آژانس و ایران در روشن ساختن برنامه هسته ای ایران استقبال می کنیم.

آژانس در گزارشی که در 23 می منتشر کرد گفت که ایران به مفاد توافقنامه موقت که بین این کشور و شش قدرت جهانی در ژنو منعقد شد، پایبند بوده است.

این توافقنامه که با عنوان برنامه اقدام مشترک ژنو شناخته می گردد از روز 20 ژانویه اجرایی شده و هدف از آن هموار کردن راستا دستیابی به توافقی جامع برای مناقشه ای است که غرب طی یک دهه گذشته درباره برنامه هسته ای صلح آمیز ایران پدید آورده است.

نماینده چین از اینکه ایران تمهیدات مربوطه مندرج در برنامه اقدام مشترک را اجرا می نماید اظهار خرسندی کرد.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد که آژانس رویکرد عینی، بی طرفانه و حرفه ای خود را ادامه داده و نقشی سازنده در پیاده سازی پادمان ها در ایران و نیز دستیابی به یک راه چاره صلح آمیز برای برنامه هسته ای ایران ایفاء کند.

چنگ برنامه هسته ای ایران را حساس و پیچیده توصیف نموده و گفت که با این حال تا زمانی که طرف های مختلف انعطاف پذیر و واقع را بوده و نگرانی های یکدیگر را درک نموده و گفتگوها را بر اساس احترام متقابل به پیش برند دستیابی به راه چاره برد برد میسر خواهد بود.

منبع: تسنیم

به "همکاری ایران و آژانس درباره برنامه هسته ای گام مثبتی رو به جلو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری ایران و آژانس درباره برنامه هسته ای گام مثبتی رو به جلو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید