نمایندگان معترض خوزستان جلسه با روحانی را ترک کردند، آمار وزیر راه اشتباه بود

به گزارش وبلاگ شادمهر، خبرنگاران : رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی در رابطه با ترک جلسه توسط نمایندگان خوزستان که به صورت ویدئوکنفرانس با رئیس جمهور برگزار گردید، شرح داد.

نمایندگان معترض خوزستان جلسه با روحانی را ترک کردند، آمار وزیر راه اشتباه بود

به گزارش وبلاگ شادمهر به نقل از فارس، سید کریم حسینی، رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی در رابطه با ترک جلسه توسط نمایندگان خوزستان که به صورت ویدئوکنفرانس با رئیس جمهور برگزار گردید، اظهار کرد: امروز نمایندگان خوزستان به جلسه ای به صورت ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور دعوت شدند که در این جلسه وزیر راه و شهرسازی اطلاعات غلطی از آخرین شرایط راه های مناطق سیل زده خوزستان ارائه داد.

وی اضافه نمود: در این جلسه وزیر راه مدعی شد همه راه های آسیب دیده از سیل در استان های سیل زده به ویژه خوزستان اصلاح، ترمیم و تکمیل شده اند.

نماینده مردم اهواز، باوی،کارون و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی گفت: بنده در این جلسه گفتم که این آمارها دروغ است و صحت ندارد به همین دلیل رئیس جمهور در این جلسه از وزیر راه سوال کرد، در این استان ها مسئله ای در حوزه راه ها وجود ندارد و وزیر در پاسخ گفت: بله مسئله ای وجود ندارد.

حسینی اضافه نمود: رئیس جمهور سپس از نمایندگان خوزستان حاضر در جلسه سوال کرد آیا این آمارها را قبول دارید که نمایندگان در پاسخ گفتند: خیر قبول نداریم و به نشانه اعتراض جلسه آنلاین را ترک کردند.

وی اعلام کرد: ممکن است در بحث راه های روستایی آسیب دیده از سیل گزارشاتی صحیحی از استان به وزارت داده نشده یا گزارشی که شخص رئیس جمهور دیده گزارش درستی نبوده است.

حسینی اعلام کرد: انتظار می رفت پیش از تشکیل این جلسه در مورد صحت این گزارشات با نمایندگان استان نشستی را تشکیل می دادند و در مورد آمار دقیق راه ها بحث و گفتگو می شد.

وی با بیان اینکه قطعا نمایندگان بهتر و بیشتر از وزرا از شرایط و شرایط استان آگاه هستند، گفت: از راستا خسرج فقط 6 کیلومتر به تازگی اصلاح شده است، هنوز خرابی های ناشی از سیل در دهستان عنافچه باقی مانده اند، بسیاری از سایر جاده های روستایی از زمان سیل تخریب شده و ترمیم یا اصلاح نشده اند.

حسینی با طرح این سوال مبنی بر اینکه چه دلیلی دارد وزیر راه گزارش غیر واقعی از شرایط راه های آسیب دیده از سیل در استان می دهد، اعلام کرد: ضمن اعتراض به تاخیر در اصلاح، ترمیم و تکمیل راه ها ما حاضر هستیم در مورد این موضوعات با هر مسئوولی مناظره کنیم.

وی اضافه نمود: از رسانه های ملی و استانی نیز درخواست دارم برای اطمینان از صحت موضوع به مناطق سیل زده بروند و با مردم مناطق سیل زده گفت وگو و گزارشی تهیه نمایند.

حسینی با انتقاد از عدم پرداخت خسارات سیل به کشاورزان، گفت: خسارت ناشی از سیل به بعضی از کشاورزان در حد 50 درصد پرداخت بوده یا کاملا پرداخت نشده است.

وی با تاکید بر اینکه مدیران استانی در انعکاس اخبار به مرکز واقعیت ها را گزارش دهند، اعلام کرد: مسوولان همه چیز را باید با صداقت به مردم بگویند اگر علت عقب افتادن کارها نبود اعتبارات است مردم نیز باید در جریان باشند.

حسینی با بیان اینکه وزیر راه باید در مجلس حاضر گردد و در مورد اطلاعات غلطی که امروز داده است به نمایندگان خوزستان شرح دهد، گفت: پس از اعتراض نمایندگان به آمار غلط وزیر و ترک جلسه، عدم تماس از سوی وزرای دولت و یا مسئولان استان با نمایندگان نشان دهنده این است که پاسخی برای ما ندارند.

منبع: اقتصادنیوز

به "نمایندگان معترض خوزستان جلسه با روحانی را ترک کردند، آمار وزیر راه اشتباه بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایندگان معترض خوزستان جلسه با روحانی را ترک کردند، آمار وزیر راه اشتباه بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید