مهدی حاجتی آزاد شد ، توضیحات دادگستری فارس

به گزارش وبلاگ شادمهر، دادگستری استان فارس در پی انتشار خبر آزادی مهدی حاجتی عضو سابق شورای اسلامی شهر شیراز گفت که آزادی حاجتی به دلیل پذیرش اعاده دادرسی بوده است.

مهدی حاجتی آزاد شد ، توضیحات دادگستری فارس

به گزارش وبلاگ شادمهر به نقل از ایسنا، دادگستری استان فارس ضمن تائید خبر آزادی مهدی حاجتی عضو سابق شورای اسلامی شهر شیراز گفت این اقدام پیرو درخواست اعاده دادرسی از سوی محکوم علیه و تجویز اعاده دادرسی از سوی دیوان عالی کشور اجرا شده است.

دادگستری فارس اعلام کرده است که تجویز اعاده دادرسی در راستای اعمال مواد 475 و 476 قانون آئین دادرسی کیفری اجرا شده است که مطابق این دستور رسیدگی مجدد به اتهامات وی در دادگاه هم عرض صادر کننده رای قطعی (محاکم تجدید نظر استان) انجام خواهد شد.

در توضیح دادگستری فارس آمده است: با عنایت به تجویز اعاده دادرسی، اجرای حکم مطابق ماده 478 قانون آیئن دادرسی کیفری متوقف و محکوم علیه در حال حاضر با اخذ تأمین کیفری و تودیع وثیقه تا تعیین تکلیف و صدور حکم مجدد آزاد شده است.

همچنین دادگستری استان فارس تأکید کرد که رسیدگی به پرونده این عضو سابق شورای شهر وفق مقررات و به صورت عادلانه و به مانند سایر پرونده های مطروحه در دستگاه قضایی بدون توجه به حاشیه های موجود انجام و رأی مقتضی صادر خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "مهدی حاجتی آزاد شد ، توضیحات دادگستری فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدی حاجتی آزاد شد ، توضیحات دادگستری فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید