مصرف چه مواد غذایی قبل از ورزش توصیه نمی گردد

تغذیه قبل از ورزش یکی از موارد مهمی است که ورزشکاران باید به آن توجه نمایند. برخی مواد غذایی مناسب مصرف برای قبل از ورزش نیستند.

مصرف چه مواد غذایی قبل از ورزش توصیه نمی گردد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت MNT، این که قبل از ورزش چه غذایی مصرف کنیم مساله مهمی است. بدن قبل از ورزش احتیاج به دریافت سوخت کافی دارد. هفت غذایی که بهتر است قبل از ورزش مصرف نشوند، عبارتند از:

شیرینی:

قبل از ورزش شیرینی و کیک های شیرین مصرف نکنید . این مواد غذایی حاوی شکر سفید و آرد هستند که باعث افزایش انسولین می گردد و بعد از مدتی قند خون افت می نماید. خوردن شیرینی قبل از ورزش باعث ایجاد خستگی می گردد.

کلم پیچ:

سبزیجاتی همچون کلم پیچ احتیاج دارند که دستگاه گوارش بیشتر کار کند و در زمان ورزش ممکن است که بدن نتواند فعالیت شدید گوارشی انجام دهد. خوردن غذاهایی که سنگین هستند و یا باعث نفخ می شوند قبل از ورزش مناسب نیستند. بنابراین بهتر است که از خوردن سبزیجات خانواده کلم خودداری کنید.

شیر:

شیر باعث نفخ می گردد، بنابراین بهتر است شیر یا لبنیاتی که از شیر فراوری می شوند را قبل از ورزش مصرف نکنیم. برخی از افراد نمی توانند لاکتوز دریافت نمایند و مصرف لاکتوز باعث نفخ و اسهال برای آنها می گردد.

الکل:

مصرف الکل قبل از ورزش باعث می گردد که آب بدن کاهش یابد. بنابراین مصرف الکل قبل از ورزش برای سلامتی خطرناک است.

نوشابه:

کافئین برای ورزش خوب است اما کافئین موجود در نوشابه این طور نیست. خوردن نوشیدنی های گازدار باعث می گردد که معده پر گردد و ورزش کردن سخت تر گردد. بدین شکل ممکن است در زمان ورزش احساس خستگی کنیم.

آب میوه:

خوردن آب میوه که فروکتوز دارد، باعث می گردد که قند خون به طور ناگهانی بالا برود. مصرف آب میوه قبل از ورزش باعث نفخ و اسهال می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مصرف چه مواد غذایی قبل از ورزش توصیه نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف چه مواد غذایی قبل از ورزش توصیه نمی گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید