شرایط سفر در نوروز با رعایت پروتکل های بهداشتی مهیا است

به گزارش وبلاگ شادمهر، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: امیدوارم در همان چارچوبی که با ستاد ملی مقابله با کرونا توافق کردیم، بتوانیم نوروز را برگزار کنیم و شاهد رعایت کامل پروتکل های بهداشتی باشیم.

شرایط سفر در نوروز با رعایت پروتکل های بهداشتی مهیا است

به گزارش دنیای سفر به نقل از خبرگزاری ایرنا، علی اصغر مونسان در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی، اضافه کرد: در ساعات پایانی روز آخر نمایشگاه بعد از سفری که با هیات ونزوئلایی داشتم، فرصت شد تا از نمایشگاه بازدید کنم و انصافاً نمایشگاهی که در شرایط کرونا برگزار کردیم، نمایشگاه بسیار خوبی از کار در آمد. دیدارها و صحبت هایی که با غرفه دارها داشتیم نشان از موفقیت نمایشگاه داشت.

او ادامه داد: یکی از مهم ترین اهداف سال جاری ما این بود تا نشان دهیم بخش گردشگری کشور هنوز زنده و پویا است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تأکید کرد: ارتباط بسیار خوبی بین استان های مختلف، آژانس ها و مجموعه های گردشگری ایجاد شده که امیدوارم با رعایت مردم بتوانیم ایام نوروز خوبی به لحاظ رعایت پروتکل های بهداشتی داشته باشیم.

او ادامه داد: تقاضای ما این است تا زمان موعد، مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند تا به امید خدا بتوانیم نوروز خوبی داشته باشیم.

مونسان اضافه کرد: در این نمایشگاه غرفه های صنایع دستی نیز بسیار پویا بودند و امید دارم که آن ها هم توانسته باشند بعد از مدت ها فروش خوبی داشته باشند. ساعات پایانی روز آخر نمایشگاه تعداد بازدیدنمایندگان قابل توجه است.

وی درخصوص شرایط سفرهای نوروزی، خاطرنشان کرد: با ستاد ملی مقابله با کرونا و همچنین کمیته امنیتی اجتماعی وزارت کشور با حضور دستگاه های مختلف، توافقاتی کردیم، در ستاد با حضور رئیس جمهوری توضیحات ارائه شده تصویب شد. بنابراین امیدوارم در همان چارچوبی که توافق کردیم، بتوانیم نوروز را برگزار کنیم، شاهد رعایت کامل پروتکل های بهداشتی باشیم و بتوانیم سفر هوشمندانه و سالم را تحقق ببخشیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مورد سفر وزیر گردشگری ونزوئلا به ایران، اظهار کرد: پیرو صحبت هایی که با وزیر گردشگری ونزوئلا داشتم، احساس کردم که می گردد روابط گردشگری بین دو کشور را ارتقا داد، اگر بتوانیم بخش گردشگری را رونق بدهیم عواقب و عواید آن بخش های دیگر را هم شامل می گردد.

او گفت: آن ها ظرفیت های خوبی در بخش طبیعت گردی دارند،تورهای لوکس ما که به سمت آفریقا می فرایند، از این پس می توانند ونزوئلا را نیز انتخاب نمایند. جنگل های آمازون و حیات وحشی که آن ها دارند بسیار جذاب است، ضمن این که هزینه های سفر به ونزوئلا از آفریقا کمتر است.

مونسان ادامه داد: در مقابل، ما هم دارای جاذبه های بسیاری هستیم. چهارفصل بودن ما یک مزیت عظیم است. قرار شد ما یک تور آشناسازی برای بخش دولتی و غیردولتی داشته باشیم، خوشبختانه این تور با حضور هیئت ونزوئلایی در ایران آغاز شد.

وی اضافه کرد: برای این که کویر را نشان آن ها بدهیم و امکاناتی که در آنجا داریم در این تور کرمان را انتخاب کردیم که هیئت ونزوئلایی از آن رضایت زیادی داشتند. در کرمان اقامت در کویر و تور ستاره شناسی داشتیم که بسیار خوب بود. اصفهان را هم به عنوان سمبل گردشگری تاریخی و فرهنگی انتخاب کردیم.

منبع: دنیای سفر

به "شرایط سفر در نوروز با رعایت پروتکل های بهداشتی مهیا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط سفر در نوروز با رعایت پروتکل های بهداشتی مهیا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید