رای گیری استیضاح ترامپ سه شنبه انجام می شود

به گزارش وبلاگ شادمهر به نقل از اسپوتنیک، کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرده که قرار است روز سه شنبه درباره گزارش های مرتبط با استیضاح ترامپ رای گیری کند.

رای گیری استیضاح ترامپ سه شنبه انجام می شود

در صورتی که کمیته اطلاعاتی مجلس کنندگان آمریکا به ریاست آدام شیف، گزارش ها درباره استیضاح رئیس جمهور این کشور بر سر پرونده اوکراین را تائید کند، این گزارش های در روز بعد به کمیته قضایی مجلس کنندگان برای تصمیم گیری بعدی ارجاع داده خواهد شد.

فرآیند تحقیقات برای استیضاح ترامپ در پی مطرح شدن شکایت یک عضو افشاگر جامعه اطلاعاتی آمریکا از وی به سبب طرح اظهاراتی نگران کننده در یک گفتگوی تلفنی جنجالی در تاریخ 25 ژوئیه با ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین از سوی دموکراتها به جریان افتاد.

این عضو جامعه اطلاعاتی آمریکا ترامپ را متهم کرده به این که در این گفتگوی تلفنی به دنبال تحت فشار قرار دادن رئیس جمهور اوکراین با هدف تحقیق درباره فساد احتمالی مربوط به رقیب انتخاباتی احتمالی اش یعنی جو بایدن و همچنین پسر وی بوده است.

دونالد ترامپ متهم شده که پیش از مکالمه تلفنی با ولادیمیر زلنسکی کمک نظامی 390 میلیون دلاری واشنگتن به کی یف را متوقف کرده تا او را برای انجام تحقیقات درباره جو بایدن و فرزندش که عضو هیئت مدیره یک شرکت گاز اوکراین بوده تحت فشار قرار دهد.

اکثریت دموکرات مجلس کنندگان آمریکا این اقدام را سوءاستفاده از قدرت برای پیشبرد منافع شخصی و مبارزات سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ارزیابی می کنند.

نظرسنجی ها نشان می دهد که تقریبا 80 درصد دموکرات ها، بیش از 48 درصد از مستقلین و کمتر از 10 درصد از جمهوریخواهان از طرح استیضاح حمایت کرده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "رای گیری استیضاح ترامپ سه شنبه انجام می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رای گیری استیضاح ترامپ سه شنبه انجام می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید