خوردن شیرینی چقدر خطر کرونا دارد؟

به گزارش وبلاگ شادمهر، آنا/ متخصصان تغذیه و رژیم درمانی عقیده دارند که ویروس کرونا در دمای بالا از بین خواهد رفت؛ این درحالی است که ممکن است شیرینی به ویروس آلوده نباشد، اما هنگام قرار دادن در جعبه به وسیله دست آلوده فرد فروشنده ناقل ویروس گردد یا این که خود جعبه از قبل به ویروس کرونا آلوده شده باشد.

خوردن شیرینی چقدر خطر کرونا دارد؟

در این روز های کرونایی یکی از مهم ترین خوراکی هایی که باید از فهرست برنامه غذایی تان حذف کنید، شیرینی جاتی مانند نوشابه، قند، شکر و ... است؛ چرا که استفاده از آن ها باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن خواهد شد و با توجه به شرایط پیش آمده تنها راه مقابله با آلودگی تقویت سیستم ایمنی بدن و رعایت اصول بهداشتی است.

رشد ویروس و باکتری در شیرینی های تر نسبت به شیرینی های خشک به علت این که ویروس ها در جای مرطوب پیشرفت زیادی دارند، بیشتر خواهد بود، اما شیرینی های خشک به علت این که بیشتر در خانه تهیه می شوند اگر آن ها را بعد از پخت مجدد گرم کنیم دیگر ناقل ویروس نخواهند بود.

به یاد داشته باشید که مصرف شیرینی جات در این روز ها ممکن است علاوه بر تضعیف سیستم ایمنی بدن، سلامت دندان های شما را به خطر بیندازد و با توجه به لزوم کاهش خروج از خانه و مراجعه به مراکز درمانی ممکن است درد زیادی به علت خراب شدن دندان ها گریبانگیر شما گردد.

منبع: همگردی

به "خوردن شیرینی چقدر خطر کرونا دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوردن شیرینی چقدر خطر کرونا دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید