حرکت ستون نظامی جدید ترکیه به سوی ادلب

به گزارش وبلاگ شادمهر به نقل از تی آر تی، ستون نظامی ارتش ترکیه تحت تدابیر امنیتی شدید راهی سوریه شد.

حرکت ستون نظامی جدید ترکیه به سوی ادلب

گفته شده اعزام این ستون نظامی با هدف استقرار این نیروها در مراکز دیده بانی نظامی ترکیه در ادلب سوریه صورت می گیرد و شامل تانک ها و خودروهای زرهی و مهمات نظامی است.

ارتش ترکیه در این ارتباط اعلام نموده که ستون نظامی مذکور متشکل از 150 خودروی زرهی، تانک و مهمات نظامی است که از پایگاههای نظامی ترکیه در مناطق مختلف این کشور تامین شده اند.

پیش از این شبکه الجزیره مدعی شده بود که شواهدی از عملیات نظامی بزرگ ترکیه در استان ادلب برای مقابله با نیروهای ارتش سوریه که با حمایت روسها به حملات خود ادامه می دهند، وجود دارد.

در همین ارتباط نیز، صهیب الخلف خبرنگار الجزیره گزارش داده بود که ستون نظامی بزرگ ترکیه شامل نیروهای ویژه و تانک و خودروهای نظامی از مرز گذشته اند و به سوی ادلب در حرکت هستند و همه شواهد از نزدیک بودن حمله نظامی ترکیه در منطقه حکایت دارد و این پس از پیشروی های ارتش سوریه و تسلط آن بر مناطق راهبردی مانند معره النعمان و سراقب رخ می دهد.

در دو هفته اخیر کوشش دولت سوریه برای پاکسازی و آزادسازی مناطق باقی مانده در دست تروریست ها، با رفتار خلاف قوانین بین الملل از سوی ترکیه روبرو شده است.

با این حال تسلط ارتش سوریه بر اتوبان حلب-دمشق یا همان M5 که هدف اصلی دمشق بود، با پیشروی موفقیت آمیز ارتش به دست آمد و برای اولین از سال 2012، دولت سوریه توانست بزرگراه استراتژیک M5 را در اختیار بگیرد.

این پیروزی مهم در کنار آزادسازی شهرهای مهم خان شیخون، معره النعمان و سراقب و همچنین پیشروی ارتش به سمت پایگاه های دیدبانی ترکیه در ادلب، شرایط پیچیده ای را در مناسبات سیاسی و نظامی این کشور به وجود آورد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "حرکت ستون نظامی جدید ترکیه به سوی ادلب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرکت ستون نظامی جدید ترکیه به سوی ادلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید