جزییات بیمه تکمیلی فرهنگیان

به گزارش وبلاگ شادمهر، جزئیات قرارداد جدید بیمه تکمیلی درمان فرهنگیان به همراه افزایش مراکز طرف قرارداد و افزایش تعهدات اعلام شد.

جزییات بیمه تکمیلی فرهنگیان

به گزارش وبلاگ شادمهر، اداره کل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش جزئیات قرارداد بیمه تکمیلی درمان فرهنگیان را در اختیار خبرگزاری وبلاگ شادمهر قرار داد.

بر این اساس در راستای بهبود شرایط درمانی فرهنگیان کلیه هزینه های بیمارستانی اعم از جراحی های تخصصی بدون سقف ارائه می گردد.

همچنین سایر خدمات همچون درمان طبی و سایر اعمال جراحی، هزینه های پاراکلینیکی، ویزیت پزشکان، هزینه تهیه پیوند اعضا طبیعی با تایید انجمن های مربوطه، هزینه های اروتز و پروتز طبق تعریف و تعرفه وزارت بهداشت، هزینه های مرتبط با نازایی و ناباروری، فرانشیز داروی در تعهد بیمه همگانی و ملزومات دارویی بدون سقف است.

این در حالیست که آموزش و پرورش به منظور توجه به منزلت اجتماعی فرهنگیان و در راستای حمایت های تکمیلی درمان، خدمات درمانی بدون سقف در راستای افزایش طیب خاطر معلمان در بیش از 5500 بیمارستان و مرکز درمانی در سراسر کشور با رشد 10 درصدی مراکز طرف قرار داد مبادرت به عقد قرار داد یکساله از یکم دی ماه 1398 تا 30 آذر ماه 1399 با شرکت بیمه آتیه سازان حافظ نموده است.

بدیهی است در قرارداد جدید پرداخت هزینه ها و تعهدات درمانی زایمان توسط شرکت بیمه گر از یک میلیون و 500 هزار تومان به سه میلیون تومان به میزان 100 درصد افزایش یافته است.

ضمن اینکه تعهدات پرداخت هزینه برطرف عیوب انکساری چشم از 400 هزار تومان به مبلغ 500 هزار تومان افزایش یافته است. همچنین هزینه آمبولانس برون شهری از 200 هزار تومان به 400 هزار تومان رشد داشته و نیز هزینه عینک ، به میزان 70 هزار تومان قابل پرداخت است.

طبق قرارداد آموزش و پرورش با آتیه سازان حافظ، در قرارداد جدید 2 روش همچنان به صورت اختیاری اعلام شده که در طرح (ب) یعنی روش صندوقی، سرانه هر فرد بیمه شده مبلغ 46 هزار تومان، و سرانه هر فرد در روش بیمه گری یعنی طرح الف، مبلغ 75 هزار تومان اعلام شده است ضمن اینکه هر کدام از افراد بیمه شده، چنانچه به مراکز طرف قرارداد در سراسر کشور مراجعه نمایند صرفا با ارائه کدملی و بدون هرگونه پرداخت در تعهدات و خدمات بدون سقف، برابر مفاد تفاهم نامه از مزایای بیمه تکمیلی درمان برخوردار خواهند بود.

مزید اطلاع؛ پرداخت خسارات برای بیماران خاص و صعب العلاج که به سایر مراکز غیر طرف قرار داد ، مراجعه نمایند به صورت آنلاین و آن تایم پرداخت و کوشش بر این است که هزینه های سایر بیمارانی که به مراکز غیر طرف قرار داد مراجعه می نمایند در کوتاه ترین زمان ممکن پرداخت گردد.

فرهنگیان متقاضی بیمه تکمیلی درمان، جهت بیمه خود ، همسر و تمامی فرزندان تحت تکفل تا 20 دیماه 98 می توانند با انتخاب یکی از دو طرح الف یا ب با مراجعه به ادارات تعاون محل خدمت خود، نسبت به انتخاب یک طرح اقدام نمایند.

بیمه شدگانی که به هر دلیل، متقاضی انصراف از پوشش بیمهای هستند نیز تا 20 دیماه سال جاری فرصت دارند جهت تکمیل فرم انصراف به ادارات تعاون محل خدمت، مراجعه و ادارات نیز موظف به دریافت و ابطال عضویت این بیمه شدگان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جزییات بیمه تکمیلی فرهنگیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات بیمه تکمیلی فرهنگیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید