تشکیل 32 انجمن میراث فرهنگی روستایی در تربت جام

به گزارش وبلاگ شادمهر، مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تربت جام از تشکیل 32 انجمن میراث فرهنگی روستایی در این شهرستان اطلاع داد.

تشکیل 32 انجمن میراث فرهنگی روستایی در تربت جام

به گزارش وبلاگ شادمهر به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی غلام رسول رحیمی امروز چهارشنبه 7 اسفندماه 1398 با اعلام این خبر اضافه نمود: در این شهرستان 18 روستا در بخش مرکزی، 9 روستا در بخش پایین جام، 14 روستا در بخش نصرآباد، 10 روستا در بخش بوژگان و 19 روستا در شهرستان صالح آباد واجد شرایط تشکیل انجمن میراث فرهنگی شناسایی شده است.

او ادامه داد: تا به امروز در 11 روستا شامل المجوق، امغان، بزد، جنگاه، قادرآباد، قلعه نو میرزا جعفر، گوربند، لنگر، محمودآباد سفلی، چشمه گل، کاریزنو سفلی از بخش مرکزی در پنج روستا شامل رحمت آباد، صیدآباد، حیانو، الله آباد، میش مست از بخش پایین جام، در هشت روستا شامل بردو، کاریزان، قلعه شیر، اندای، ابدال آباد، خیرآباد، قزقاوه(محمدآباد)، کاریز نو از بخش نصرآباد، در دو روستا شامل رباط، خرگوشی از بخش بوژگان، در شش روستا شامل شورستان، قشه توت، بنی تاک، گوش لاغر، فیض آباد، یکه باغ از بخش مشکان انجمن میراث فرهنگی روستایی تشکیل شده است.

از شهرستان تربت جام 76 اثر، محوطه و تپه تاریخی، طبیعی و میراث ناملموس در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. این شهرستان در فاصله حدود 165 کیلومتری از مشهد مرکز استان خراسان رضوی واقع شده است

منبع: میراث آریا

به "تشکیل 32 انجمن میراث فرهنگی روستایی در تربت جام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل 32 انجمن میراث فرهنگی روستایی در تربت جام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید