ترافیک دهه شصتی تهران در روزهای کرونایی اسفند و فروردین

به گزارش وبلاگ شادمهر، رییس مرکز اطلاعات و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور تهران عظیم گزارشی از شرایط ترافیک پایتخت در ماه های اسفند 98 و فروردین 99 ارائه کرد.

ترافیک دهه شصتی تهران در روزهای کرونایی اسفند و فروردین

سرهنگ محمد رازقی در گفت وگو با وبلاگ شادمهر، درباره شرایط ترافیک پایتخت پس از اعلام شیوع ویروس کرونا در کشور گفت: پس از اعلام شیوع ویروس کرونا در کشور و از هفته دوم اسفند ماه با تعطیل شدن مدارس، ترافیک در معابر پایتخت حدود 50 درصد کاهش یافت. این شرایط در نیمه دوم اسفند نیز ادامه داشت و در مجموع ترافیک نیمه دوم پایتخت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 70 درصد کاهش یافت.

وی ادامه داد: در نوروز 99 نیز این فرایند کاهشی ادامه داشت، به طوری که حدود 85 درصد کاهش تردد در این ایام نسبت به مدت مشابه سال قبل را داشتیم و این شرایط در روز سیزده بدر به اوج خود رسید و کاهش 90 درصدی ترافیک در این روز به ثبت رسید.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور تهران عظیم افزود: با خاتمه تعطیلات حجم ترافیک در هفته سوم فروردین ماه کمی افزایش یافت که این شرایط در هفته چهارم فروردین نسبت به هفته سوم فروردین حدود 10 درصد هم افزایش داشت و ما شاهد ترافیک در بعضی معابر و عظیمراه های پایتخت بودیم؛ اما اگر بخواهیم ترافیک هفته چهارم فروردین ماه 99 را با ترافیک هفته چهارم فروردین ماه سال 98 مقایسه کنیم ، باز هم حدود 75 درصد کاهش داشته است.

رازقی درباره اینکه شرایط ترافیکی پایتخت در اسفند و فروردین معادل چه دوره ای است؟ گفت: این حجم تردد در مجموع و به طور میانگین معادل سال های خاتمهی دهه60 بود و البته با این تفاوت که در آن ایام تعداد خودروها قابل مقایسه با الان نبود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ترافیک دهه شصتی تهران در روزهای کرونایی اسفند و فروردین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترافیک دهه شصتی تهران در روزهای کرونایی اسفند و فروردین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید