تابستان نفس گیری را سپری کردیم، کمبود آب در برخی روستاهای بهار

به گزارش خبرنگاران، سیدمصطفی هاشمی پیش از ظهر یکشنبه در مراسم معارفه مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان گفت: علیرغم بارندگی های خوب در فصل بهار اما تابستان نفس گیری را پشت سر گذاشتیم.

تابستان نفس گیری را سپری کردیم، کمبود آب در برخی روستاهای بهار

وی گفت: شهرستان بهار با وجود منابع آبی سطحی و کم عمق از جمله شهرستانهایی بود که با مسائل خاص خود روبرو شد.

سید مصطفی هاشمی با اشاره به اینکه بخشی از مسائل خدمات رسانی با واگذاری امور به بخش خصوصی برطرف شد، بیان نمود: وگذاری امور به بخش خصوصی و کاهش تصدی گری از بخش دولتی لازم است.

وی پاییز و زمستان را برای آبفار فصل برنامه ریزی ماه های پیش رو دانست و بیان نمود: باید این فصول را غنیمت بدانیم و به رصد چالش ها بپردازیم.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان همچنین با بیان اینکه شهرستان بهار در بخش خدمات و تاسیسات با محدودیت روبرو بود، گفت: حوزه مدیریتی مجموعه آبفار شهرستان بهار به یک خانم واگذار می گردد.

مدیر سابق امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان بهار نیز با بیان اینکه سعی شد ضمن تعامل بین بخشی و در راستای قوانین و مقرارات، خدمت رسانی به مشترکین روستایی عملیاتی گردد، گفت: عملکرد نتیجه بخش امور آب در شهرستان بهار، حاصل کوشش های گروهی در مجموعه است.

محمد ابراهیم فراهانی با اشاره به اینکه در حال حاضر وضعیت آب در شهرستان بهار خوب است، بیان نمود: خوشبختانه در شرایط فعلی وضعیت آب در هیچ یک از روستاهای شهرستان تنش زا نیست و روستای بحرانی در بهار وجود ندارد.

وی با بیان اینکه هم اکنون شاخص بهره مندی آب شرب در روستاهای شهرستان بهار 73 درصد است، بیان نمود: این شاخص نسبت به گذشته 10 درصد رشد داشته است.

فراهانی همچنین با اشاره به اینکه در حال حاضر شاخص توزیع اعتبارات در شهرستان بهار 10 است، بیان نمود: در مجموع سال گذشته اعتبارات اعتبارات خوبی جذب شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تابستان نفس گیری را سپری کردیم، کمبود آب در برخی روستاهای بهار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تابستان نفس گیری را سپری کردیم، کمبود آب در برخی روستاهای بهار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید