تأیید برطرف توقیف گریس 1 از سوی سازمان بنادر، مقصد بعد مدیترانه است

به گزارش خبرنگاران، نفتکش ایرانی گریس 1 که یک ماه گذشته در تنگه جبل الطارق به عنوان دولت تحت حاکمیت انگلیس و به دستور لندن متوقف شده بود، دقایقی پیش حرکت خود را از سر گرفت.

تأیید برطرف توقیف گریس 1 از سوی سازمان بنادر، مقصد بعد مدیترانه است

جلیل اسلامی معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در گفت وگو با خبرنگاران از تأیید برطرف توقیف نفتکش ایرانی گریس 1 در تنگه جبل الطارق اطلاع داد.

وی در پاسخ به این پرسش که مقصد بعدی این نفتکش ایرانی، بنادر کشورمان خواهد بود یا محموله نفتی را به خریدار تحویل می دهد؟ گفت بر اساس اعلام مالک این نفتکش، مقصد گریس 1, بنادر دریای مدیترانه خواهد بود.

عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی همچنین از آزادی کاپیتان نفتکش ایرانی و 3 تن از پرسنل این کشتی که از سوی دولت جبل الطارق بازداشت شده بودند، اطلاع داد و گفت: این 4 نفر به کشتی بازگشته و همراه آن به سفر خود ادامه داده اند.

لازم به ذکر است معاون دریایی سازمان بنادر دو روز قبل (22 مرداد) در نشست خبری در پاسخ به پرسش خبرنگاران در مورد آخرین وضعیت نفتکش ایرانی توقیف شده در جبل الطارق گفت: اسناد مذاکره ایران و انگلیس برای آزادی این نفتکش مبادله شده و در آینده بسیار نزدیک، حرکت خود را با پرچم ایران از سر خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تأیید برطرف توقیف گریس 1 از سوی سازمان بنادر، مقصد بعد مدیترانه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأیید برطرف توقیف گریس 1 از سوی سازمان بنادر، مقصد بعد مدیترانه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید