اعزام کاروان به سوریه نیز تا سرانجام سال 98 متوقف شد

به گزارش وبلاگ شادمهر، پس از توقف سفر به عتبات در هفته گذشته، اعزام کاروان ها به سوریه نیز تا خاتمه سال جاری متوقف شد اما بازگشت زائران حرم حضرت زینب (س) به کشور طبق برنامه قبلی کاروان ها انجام می گردد.

اعزام کاروان به سوریه نیز تا سرانجام سال 98 متوقف شد

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ شادمهر، سفر به سوریه که پس از برقراری امنیت از حدود سه ماه گذشته برقرار شده بود، به دلیل شرایط موجود و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا متوقف شد.

اعزام زائران به سوریه در سال های گذشته با توجه به حملات داعش و ناامنی های آن ها در منطقه متوقف شد که امسال با برقراری امنیت پس از نابودی داعش، مجدد این سفر ها از سر گرفته شد.

به طوری که از اواخر آذرماه نخستین کاروان زائران ایرانی زیر نظر سازمان حج و زیارت برای زیارت حرم حضرت زینب (س) راهی دمشق شد و پس از آن با توجه به بعضی محدودیت ها این سفر ها تنها دو روز در هفته انجام می شد، تا جایی که در یک ماه حدود 10 کاروان به سوریه مشرف می شدند که ظرفیت هر کاروان نیز به طور تقریبی 45 تا 50 نفر بود.

البته در بعضی ایام به ویژه مناسبت هایی همچون ولادت حضرت زینب (س) با تدابیر اتخاذ شده تعداد کاروان ها افزایش یافت.

اکنون با گذشت کمتر از 3 ماه از برقراری سفر به سوریه برای زائران ایرانی، این سفر ها متوقف شده است و به گفته یک منبع آگاه سفر به سوریه تا خاتمه امسال صورت نمی گیرد و اعزام کاروان ها متوقف شده است.

این امر در حالی است که اواخر بهمن ماه ظرفیت های کاروان ها برای اعزام زائران به سوریه در اسفندماه اعلام شده بود و سازمان حج و زیارت تا 25 اسفندماه در کاروان های در نظر گرفته شده از متقاضیان این سفر معنوی نام نویسی می کرد.

علاوه بر این بعضی از زائران که برای زیارت حرم حضرت زینب (س) نام نویسی نموده بودند، با وجود پرداخت هزینه اعزام، به دمشق مشرف نخواهند شد و تمامی اعزام ها به سوریه از امروز متوقف شده است. البته زائرانی که در سوریه حضور دارند طبق برنامه قبلی به کشور بازمی گردند.

توقف سفر به سوریه تا خاتمه امسال در حالی اتفاق می افتد که قرار بود سفر تلفیقی عتبات، سوریه نیز راه اندازی گردد، چرا که مصطفی قاسمی مدیرعامل شرکت شمسا با اشاره به برپایی این سفر ویژه ایام نوروز، از برآورد هزینه این سفر خبر داده بود. اما اکنون با توجه به اینکه سفر به عتبات نیز از اول اسفندماه متوقف شده است، به نظر می رسد که سفر تلفیقی عتبات و سوریه نیز فعلا راه اندازی نگردد.

به گزارش فارس، هم اکنون سفر زمینی و هوایی به عتبات نیز متوقف است و هیچ گونه اعزامی به عتبات صورت نمی گیرد در حالی که بیش از 30 هزار نفر برای عتبات نوروزی نام نویسی نموده بودند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اعزام کاروان به سوریه نیز تا سرانجام سال 98 متوقف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعزام کاروان به سوریه نیز تا سرانجام سال 98 متوقف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید