ارسال مخفیانه موقعیت مکانی کاربران آیفون به شرکت های ثالث

به گزارش خبرنگاران به نقل از تک کرانچ، اطلاعات مذکور به طور عمده در اختیار چندین شرکت بازرگانی قرار گرفته است.

ارسال مخفیانه موقعیت مکانی کاربران آیفون به شرکت های ثالث

تمامی این برنامه ها به منظور فعالیت درست نیازمند دسترسی به موقعیت مکانی کاربران خود هستند. از جمله برنامه هایی که بدین منظور به کار گرفته گردیده اند می توان به برنامه های نمایش وضعیت آب و هوا، برنامه های حفظ تناسب اندام و غیره اشاره نمود.

به اشتراک گذاری اطلاعات این برنامه ها با شرکت های ثالث به آنها امکان می دهد تا راهی برای کسب درآمد بیشتر و نمایش تبلیغات برای کاربران خود بر مبنای موقعیت مکانی خود بیابند.

بسیاری از این برنامه ها علاوه بر شناسایی موقعیت دقیق مکانی کاربران خود، اطلاعات حساس دیگری را نیز جمع آوری می نمایند که دسترسی به آنها توسط شرکت های ثالث می تواند امنیت و حریم شخصی افراد را به خطر بیندازد.

کارشناسان امنیتی از اینکه مردم عادی از سرقت اطلاعات خصوصی خود توسط شرکت های بازرگانی و تجاری آگاه نیستند، ناراحت بوده و می گویند آنها باید بتوانند به ابزاری برای توقف این روند دسترسی داشته باشند.

از جمله دیگر اطلاعاتی که توسط برنامه های مذکور جمع آوری می شوند می توان به شتاب و سرعت حرکت کاربر، میزان شارژ باتری و نام شبکه مخابراتی مورد استفاده فرد اشاره نمود.

در مواردی شرکت های تجاری برای جمع آوری این نوع اطلاعات به توسعه دهندگان برنامه ها پول پرداخت می نمایند تا بدین طریق یک پایگاه داده جامع از کاربران تهیه نمایند و تبلیغات خود را بر همین اساس نمایش دهند.

از جمله برنامه های محبوب آیفون که بدین منظور به کار گرفته گردیده اند می توان به اسک اف ام به منظور پرسش و پاسخ ناشناس، ویدر رادار برای آنالیز وضعیت آب و هوا، پرفکت 365 (برنامه واقعیت افزوده) و غیره اشاره نمود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ارسال مخفیانه موقعیت مکانی کاربران آیفون به شرکت های ثالث" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال مخفیانه موقعیت مکانی کاربران آیفون به شرکت های ثالث"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید