آخرین آمار استفاده از ICT در کشور، ضریب نفوذ اینترنت 60 درصد شد

به گزارش خبرنگاران، نتایج پنجمین دوره از اجرای طرح آمارگیری دسترسی خانوارها و استفاده افراد از فناوری اطلاعات و ارتباطات مربوط به سال 1396 منتشر شد.

آخرین آمار استفاده از ICT در کشور، ضریب نفوذ اینترنت 60 درصد شد

پنجمین طرح آمارگیری دسترسی خانوارها و استفاده افراد از فناوری اطلاعات و ارتباطات به سفارش سازمان فناوری اطلاعات ایران در آبان ماه سال 1396 توسط مرکز آمار ایران اجرا شد و هدف از اجرای آن، جمع آوری آمار و اطلاعات مرتبط با دسترسی خانوارها به فناوری اطلاعات و ارتباطات و چگونگی استفاده افراد از فناوری اطلاعات براساس 19 شاخص (نشانگر) توصیه شده توسط اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) بوده است.

جامعه آمارگیری در این طرح، همه افراد عضو خانوارهای معمولی ساکن، گروهی و مؤسسه ای در مناطق شهری و روستایی در سال 1396 بوده و روش آمارگیری، نمونه گیری و آمارگیری از 25000 خانوار کشور و در حدود 100.000 نفر بوده است.

هدف کلی از اجرای این طرح برآورد ضریب نفوذ اینترنت کشور در سال 1396 است. بر اساس این طرح از مجموع جمعیت کشور تعداد 47.9 میلیون نفر کاربر اینترنت بوده اند که نشان می دهد 59.7 درصد جمعیت کشور از اینترنت استفاده کرده اند.

ضریب نفوذ 64 درصدی سال 1396 در مقایسه با ضریب نفوذ 45.3 درصدی سال 1394 بیانگر رشد 41.3 درصدی نسبت به دوره قبل است.

نتایج این طرح به تفکیک مناطق شهری و روستایی و در سطح استانی به شکل نشریه ای مستقل و به شکل الکترونیکی توسط مرکز آمار ایران و سازمان فناوری اطلاعات ایران منتشر شده است و قابل دسترسی و دانلود است. این گزارش در درگاه پایش جامعه اطلاعاتی به نشانی mis.ito.gov.ir قابل مشاهده و دریافت است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آخرین آمار استفاده از ICT در کشور، ضریب نفوذ اینترنت 60 درصد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین آمار استفاده از ICT در کشور، ضریب نفوذ اینترنت 60 درصد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید